O mnie

Poznajmy się!

Leo egestas molestie nunc eros, dictum vivamus lectus vulputate tincidunt arcu id facilisi augue sed mauris non, vitae consequat id.

Grace Bryant
Aloha!

Jestem Magdalena

Mówię o sobie: psycholożka z wykształcenia, nauczycielka z powołania. Jestem jedną z pierwszych masażystek i pierwszą nauczycielką hawajskiego masażu lomi lomi na Islandii.

Lomi mi się… przyśniło. Wiem, że brzmi to trochę naciąganie, ale naprawdę tak było! We śnie głos powiedział mi: dobrze by było, gdybyś nauczyła się lomi lomi nui. Obudziłam się i pomyślałam: świetnie, zrobię to! 

Uczyłam się od wielu nauczycieli, a moje najważniejsze mentorki to kumu Susan Pa’iniu Floyd z Big Island i Jody Mountain z Maui. Uczyłam sie też od Jeany Iwalani Naluai, a w Polsce od Agnieszki Kawuli i Tatiany Cichockiej. Praktykuję lomi lomi nui według linii Abrahama Kawai’i.

Jestem emocjonalna i uduchowiona, ale umysł mam analityczny. Uwielbiam to, jak bardzo w lomi wszystko ma sens – kompresje, rotacje, długie ruchy, wjazdy pod ciało, praca na powięzi i na głębokich partiach mięśni. Kocham uczyć – siebie i innych – anatomii przez dotyk, kocham to, że lomi jest głębokim, skutecznym masażem. Dodatkowo, ponieważ jestem psychologiem z wykształcenia, to transformacyjna praca z uwalnianiem emocji przez dotyk szczególnie mnie w lomi zachwyca i ciekawi.

Jednak najbardziej na świecie wierzę, że lomi to więcej niż masaż. Ta praca z ciałem jest dla mnie święta na każdym poziomie, jest furtką do głębokiego samopoznania. Uczę tego, że „my robimy lomi, a lomi robi nas” – poprzez praktykę lomi poznajemy lepiej siebie i świat. 

Oś czasu

Urodziłam się! Aż do czasu studiów mieszkałam i wychowywałam się w małej wsi pod Łodzią. Sensem mojego życia były książki i wszelkie rękodzieło.

Zaczynam studia psychologiczne, a rok później – filologię angielską. Magistra z psychologii robię w 2012 i jestem przekonana, że do końca życia będę psychologiem. O, święta naiwności!

Do mojego życia wkracza joga. To ważny moment, bo pokazuje mi, że mogę być kims wiecej niż wielką głową na małych nóżkach. Odkrywam, że mądrość ciała może mnie zabrać tam, gdzie umysł nie ma dostępu. 

Wypalona zawodowo jako psycholog, nie wiem co mam robić. Chcę „rzucić to wszystko w cholerę” i wyjechać gdzieś daleko. Znajduję roczny wolontariat europejski (EVS) na Islandii. Aplikuję, zostaję przyjęta. Przylatuję na Islandię we wrześniu 2015 i czuję sie jak w domu. Gdy wolontariat się kończy, dostaje zatrudnienie w moim projekcie. Postanawiam osiedlić się na wyspie. 

Lomi po raz pierwszy zagląda do mojego życia. W grudniu mam „absurdalne” poczucie, że powinnam się nauczyć tego masażu. Szukam kursu, sprawdzam opcje.

Kończę pierwszy kurs lomi i natychmiast zaczynam masować. Lomi robi mi rewolucje w życiu. Rozwodzę się. Pracuję na etacie do 16, popołudniami i w weekendy masuję. Rozwijam swój biznes bardzo powoli. W tym samym roku jadę na dwa kolejne kursy lomi.

W styczniu jedna z moich klientek pyta mnie, czy mogłabym ją nauczyć lomi. Zgadzam się, robię swój pierwszy kurs, uczę w weekendy. W lipcu po raz pierwszy lecę na Hawaje. Czuję się tam – a jakże! – jak w domu.

To rok intensywnej nauki. Masuję coraz więcej, trudno mi to godzić z pracą na etacie. Robię kurs nauczycielski i kurs hawajskiego masażu stopami (kua lua). Lecę na Hawaje po raz drugi. Uczę kolejnych studentów.

Robię kurs lomi ciążowego. Uczę coraz więcej, buduję społeczność lomisiów na Islandii. Odchodzę z pracy na etacie i lomi staje się moim źródłem utrzymania, a to wszystko tuż przed pandemią.

W czerwcu jadę do Szwajcarii na 10-dniowy, intensywny kurs lomi lomi z Jody Mountain. Po tym kursie… bardzo dużo się zmienia. Moje lomi się zmienia, moje uczenie lomi też. Okazuje się, że za kolejnym lomi zakrętem jest piękniej niż mogłabym sobie wymarzyć. 

Mieszkam na islandzkiej mikrowsi. Na Islandii i w Polsce jestem znana jako Aloha Magdalena. Robię kursy lomi i warsztaty na temat dotyku, świadomości ciała. Edukuję ludzi i szerzę wiedzę na temat lomi, ciała, zdrowia rozumianego holistycznie. Mnóstwo treści edukacyjnych na temat lomi znajdziesz w mojej edukacyjnej grupie na Facebooku.

Certyfikaty